wtorek, 9 grudnia 2008

Ziobro vs. Mirosław G. - 0:2

Wydawało mi się, że były minister już gościł na łamach tego bloga w kontekście Mirosława G. Nie doszukałem się :)
Między panami poszło, oczywiście, o słynne: "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Ministrowi Trybunałem Stanu grożono, tymczasem lekarz pozwał Z. Ziobrę na drodze cywilnej i sprawę przed krakowskim Sądem Okręgowym wygrał. Znamy kontekst wypowiedzi ministra, przed sądem bronił się twierdząc, że mówił jedynie o podejrzeniach, nie przesądzając faktów. I w ogóle wypowiedzi jego wyrwano z kontekstu i niewłaściwie zinterpretowano. Sąd uznał jednak, że Zbioro naruszył cześć Mirosława G., nakazał przeprosić i zapłacić 7 tys. zł tytułem zadośćuczynienia. Od wyroku odwołały się obie strony, jeden - że nie było naruszenia, drugi - że za małe zadośćuczynienie, Sąd Apelacyjny oddalił odwołanie Zbigniewa Ziobro i zasądził 30 tys. zł tytułem zadośćuczynienia. Tyle stąd.
Tu zaś podobne - lider zespołu Behemot (cokolwiek to jest) pozywa szefa Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, bo ten stwierdził, że mamy do czynienia z przęstępcą (podczas koncertu lider formacji deathmetalowej (cokolwiek TO jest) podarł Biblię, a szef komitetu dopatrzył się w tym obrazy uczuć religijnych.

4 komentarze:

bw pisze...

Behemoth.

http://www.youtube.com/watch?v=WLI-VaU4YLQ

^^

krzysiekt pisze...

Chyba wiele osób wiec to jest Behemoth i muzyka deathmetalowa:)

gm pisze...

Widzę, że poważnie potraktowaliście moje dopiski w nawiasach. A one miały mieć bardziej charakter ironiczny...

gm pisze...

Hmm, jak rzadko, rozbawił mnie dowcip J. Palikota - zaoferował on Z. Ziobrze, że kupi jego mieszkanie, by były minister mógł zapłacić kwotę zasądzoną tytułem zadośćuczynienia oraz wykupić spoty telewizyjne, w których ma złożyć stosowne oświadczenie. Palikot dodał, że w kupionym mieszkaniu planuje utworzenie muzeum IV RP...
http://www.tvn24.pl/-1,1577366,0,1,palikot-kupuje-mieszkanie-ziobry,wiadomosc.html