wtorek, 23 grudnia 2008

Były student skazany za kradzież programów

Pisze o tym „Rzeczpospolita”, pisze też serwis Vagla.pl. Sąd Okręgowy w Koszalinie orzekając w I instancji (bo wyrok jest nieprawomocny) skazał Łukasza D. Ten były student miejscowej Politechniki oskarżony był o kradzież 49 programów komputerowych o łącznej wartości 180709,66 zł. Szczegóły sprawy – w podlinkowanych artykułach (zwłaszcza w drugim z nich).
Od siebie dodam tylko (do tego, co na ten temat w Vagla.pl), że definicja mienia znacznej wartości (znamię z art. 294 § 1 k.k.) znajduje się w art. 115 § 5 k.k. Jest to 200-krotność minimalnego (miesięcznego) wynagrodzenia za pracę - w chwili popełnienia czynu zabronionego. Obecnie, na podstawie stosownego rozporządzenia, wynosi ono 1126 zł. W kończącym się już roku 2008 „znaczna wartość” zaczyna się więc od 225200 zł, w chwili popełnienia czynu zabronionego musiało być to mniej niż 180 tys. zł.
Z kolei korzyścią majątkową (art. 278 § 2 k.k.) jest tu fakt, że Łukasz D. nie musiał wydać tych nieco ponad 180 tys. (!) zł na zakup tych programów (!).

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Radomska baza ogłoszeń - Radom Lokalne - Ogłoszenia Radom gdzie bezpłatnie dodasz swoje ogłoszenia. W portalu Radom Lokalne - Ogłoszenia Radom znajdziesz zawsze aktualne oferty od osób prywatnych i firm z miejscowości w Twojej okolicy jak i z drugiego końca województwa mazowieckiego. W ogłoszeniach z Radomia można sprzedawać, kupować, wymieniać, oddawać gratis, szukać pracowników i współpracowników, oferować swoje usługi i pośrednictwo. Na stronie Radom Lokalne ogłosisz się całkowicie za darmo i bez rejestracji. Internet jest miejscem globalnym bez granic i warto w ten sposób zdobywać nowych klientów. Tablica ogłoszeń Radom Lokalne umożliwia szybkie i bardzo proste dodawanie swoich bezpłatnych ogłoszeń do puli. Ogłoszenia Radom. Oferty - sprzedam, kupię, zamienię, wynajmę, usługi, oferty pracy z Radomia, nieruchomości Radom, działki, samochody, turystyka, noclegi, edukacja, nauka, książki, dla dzieci, dom, ogród, RTV i AGD, ogłoszenia towarzyskie z Radomia, randki, moda, zdrowie, rolnictwo, zwierzęta, sport, hobby, antyki, muzyka, telefony, komputery, prezenty. Zapraszamy na serwisu ogłoszeń drobnych z Radomia - Radom Lokalne. Ogłoszenia Radom, Radom ogłoszenia, darmowe ogłoszenia Radom, Radom Lokalne, ogloszenia Radom, darmowe ogloszenia Radom, ogłoszenia Radom, Radom ogłoszenia, darmowe ogłoszenia Radom, Radom Lokalne, ogłoszenia Radom, Radom ogłoszenia, darmowe ogłoszenia Radom, Radom Lokalne, ogłoszenia Radom, Radom ogłoszenia, darmowe ogłoszenia Radom, ogłoszenia Radom.